OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Atrakcie

Atrakcie

Stará Bystrica ponúka viaceré turistické atrakcie priamo vo svojom centre i v blízkom okolí. Azda najznámejšou atrakciou je Slovenský orloj, Rýnok sv. Michala, Zbojnícka bašta, kostol sv. Michala, Floriánov park so svetelnou fontánou.

Veľkým lákadlom sú aj možnosti pre turistiku v blízkych lesoch ale aj trasy pre náročnejších turistov. Nad obcou sa vypína Rozhľadňa na vrchu Bobovec (720m.n.m.), v peknom počasí je z rozhľadne dobrý výhľad na Malú Fatru, Martinské Hole, Veľkú Rači či Lysú Horu (ČR). Samotná rozhľadňa je vysoká 16m.  Zo Starej Bystrice vedie aj turistický chodník na Veľkú Raču – najvyšší vrch Kysuckých Beskýd (1236 m.n.m).  

Na svoje si prídu aj milovníci cykloturistiky, obcou prechádza Bystrická cyklomagistrála, ktorej celková dĺžka je 20km. V prípade záujmu je možné priamo na chalupe za poplatok zapožičať bicykel či kolobežku.

Stará Bystrica má veľmi výhodnú polohu a dobrú dostupnosť nielen autom ale aj autobusovou dopravou.

V okruhu do 20 km sa nachádzajú napr.

        - turistické stredisko Veľká Rača (Lanovka, Bobová dráha, Lanové centrum...)

        - Kysucký skanzen v obci Vychylovka

        - vodná nádrž Nová Bystrica

        - Terchová (Jánošiková socha, Jánošikové skaly, vodný svet Terchovec)

        - kostol na Zborove (so známymi vitrážami vytvorenými akad. maliarom Vincentom Hložníkom)

Ak budete mať chuť na dlhší výlet (max. 1,5 hodiny autom), tak si môžete spríjemniť deň v aquaparku u nás (Bešeňová, Oravice) či v neďalekom Poľsku (Aquapark Wisla, Aquapark Istebna). Milovníci histórie môžu navštíviť napr. Oravský Podzámok (59km), Lietavský hrad (45km) či hrad Likava (65km).